logo
XS
SM
MD
LG
(0352) 23-63-82
м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1

Володимир Юровський спільно із керівництвом управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА взяли участь у робочій зустрічі з представниками Державного бюро ВООЗ

Генеральний директор КНП "Тернопільський обласний центр громадського здоров’я" ТОР Володимир Юровський спільно із керівництвом управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА взяли участь у робочій зустрічі з представниками Державного бюро ВООЗ, а саме із національним консультантом з питань клінічного менеджменту Управління Державного бюро ВООЗ Юрієм Жигарєвим та біомедичним консультантом - інженером Дмитром Осіним.
Впродовж зустрічі обговорено місію моніторингу та оцінки ВООЗ щодо реагування на пандемію COVID-19 у Тернопільській області та в місті Тернопіль.
Адже, як зазначається, саме Тернопільська та Рівненська області є одними з найбільш постраждалих від епідемії COVID-19. Кількість нових випадків зараження в цих регіонах постійно зростає, як і відсоток ліжок у лікарнях, що призначені для лікування пацієнтів з COVID-19.
Також, учасники наради обговорили загальну оцінку епідситуації як в області, так і по кожному району зокрема; готовність реагувати у випадку подальшого збільшення захворюваності; розслідування випадків захворювання та забезпечення швидкого реагування на них, а також визначення потреби в спеціалізованому медичному обладнанні та засобах індивідуального захисту, які необхідні для медзакладів, визначених для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом та з підозрою.
В свою чергу, генеральний директор КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» Тернопільської обласної ради Володимир Юровський наголосив на обов'язковій потребі посилення роботи усіх можливих ресурсів задля запобігання розповсюдження інфекційних захворювань та контролю за ними в умовах COVID-19. Також, він додав, що Тернопільський обласний центр громадського здоров’я співпрацює в рамках двох грантових програм, які команда фахівців медзакладу виграла, для кращої ефективності боротьби й популяризації профілактики захворюваності населення області на інфекційні та неінфекційні захворювання.
Підсумовуючи робочу зустріч та доповідді учасників, представник Державного бюро ВООЗ Юрій Жигарєв відзначив командну роботу управлінців та медиків у боротьбі з пандемією.
- Ви працюєте командою – додав він. - І це відіграє значну роль у прийнятті стратегічних рішень заради здоров’я та безпеки громадян, що сприяє ефективному та результативному наданню медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 як в опорних лікарнях, так і звичайних, дільничних.
Варто також зазначити, що представники Державного бюро ВООЗ готові надати доступ до інформаційної допомоги та підтримки у сфері захисту. А саме, надання медзакладам, які визначені для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом та з підозрою спеціалізованого медичного обладнання (пульсоксиметри, апарати для ШВЛ, концентратори та ЗІЗ).
ДОВІДКОВО:
Від нашої області участь в робочій зустрічі взяли : начальник Управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації ТОДА Ольга Ярмоленко, заступник начальника – начальник відділу надання медичної допомоги населенню управління охорони здоров’я ТОДА Тетяна Скарлош, генеральний директор (головний лікар) КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» Тернопільської обласної ради Володимир Юровський та в.о. директора ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України», Головний державний санітарний лікар Тернопільщини Оксана Чайчук.