logo
XS
SM
MD
LG
(0352) 23-63-82
м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1

Стовп 5 - це кроки, які люди можуть вжити, щоб зменшити ризики захворіти або смерті

Зменшення ризиків вашому здоров'ю, означає уникання або зведення до мінімуму ситуацій, що безпосередньо збільшують шанси захворювання або смерті. Загалом, для зменшення ризику потрібно:

- Перевірити наявність всіх щеплень
Не палити або кинути палити
Практикувати безпечний секс
Пити в помірних кількостях
Захищати себе від сонця
Керувати обережно і застібати ремінь безпеки
Одягати шолом, коли їдете на велосипеді

Стовп 5 це про кроки, які люди можуть вжити, щоб зменшити ризик захворіти або смерті.

Доведено, що уникання поведінки з високим рівнем ризику, зокрема куріння тютюну та вживання алкоголю, значно зменшує смертність.У кількох дослідженнях було показано, що смерть відтерміновується на 8–12 років, якщо зменшити кількість шкідливих впливів впродовж життя.

Зменшення шкідливих для здоров'я звичок, є одним з найбільш доступних методів догляду за собою. Хоча кидати палити важко, користь від цього велика, її одразу відчутно і існує ряд можливостей допомогти в цьому. Користуватись сонцезахисними засобами: просто, не дорого та має відчутну, негайну користь, оскільки запобігає неприємним сонячним опікам.  Це також стосується безпечного сексу, безпечного водіння, помірного вживання алкоголю та багатьох інших способів зменшення ризику здоров'ю. Вакцинація, хоч і є надзвичайно важливою, зрозуміло, що має менше негайних та очевидних особистих переваг. Але коли вона успішно використовуються на популяційному рівні, хвороби, проти яких ми вакцинуємось, більше не поширюються, знижуючи ризик для всіх.

Поведінка, що включає ризики є однією з головних причин захворюваності та смертності. На відміну від інших аспектів догляду за собою, таких як здорове харчування, шкідливі звички мають додаткову шкоду для оточення, наприклад, вдихання чужого диму (з п’яти мільйонів смертей пов’язаних з курінням, щорічно, приблизно 10% трапляються з некурящими через вдихання диму) або аварія через одного поганого водія. 
___________________________________________________________
Джерело: https://isfglobal.org/…/pillar-5-risk-avoidance-or-mitigat…/
Фото: https://www.freepik.com/…/neon-sign-bar-with-image-cocktail…

#selfcare #здоровийспосібжиття #шкідливізвички#відповідальністьзасвоєздоровя #інформуваннягромадян#здоровятернопіль #важливознати #громадськездоровя #тоцгз#центргромадськогоздоровя #тернопільськаобласть