logo
XS
SM
MD
LG
(0352) 23-63-82
м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1

Можна вберегтися від передавання ВІЛ статевим шляхом майже на 100%!

Спільний проєкт Центру громадського здоров’я України та онлайн-журналу The Ukrainians змінить ваше ставлення до захисту від ВІЛ-інфекції. Адже можна вберегтися від передавання ВІЛ статевим шляхом майже на 100%!

Неймовірно, правда ж? А все завдяки PrEP.

Що таке PrEP? Це — доконтактна профілактика (англійською pre-exposure prophylaxis, PrEP), уживання антиретровірусних препаратів, які запобігають передаванню ВІЛ на понад 99%.

Ліки рекомендують усім, хто має високі ризики інфікуватися вірусом імунодефіциту людини. Найчастіше PrEP уживають чоловіки, які мають статеві зв’язки з чоловіками, люди, що надають сексуальні послуги за винагороду та люди, які вживають наркотики ін’єкційно. Втім, зона ризику значно ширша.

Україна — одна із 68 країн світу, що запровадили в себе цей спосіб профілактики ВІЛ-інфекції. Державні програми і неурядові організації гарантують кожному, хто потребує ліків, безплатний доступ до них. Національна програма доконтактної профілактики призначена для людей, які мають високий ризик інфікування ВІЛ.

В Україні кількість людей, які приймають PrEP, збільшилася втричі: з майже 700 у червні 2019 року — до 2 000 у лютому 2020-го.

Спецпроєкт створений за фінансової підтримки проекту "Care & Treatment", PEPFAR.

Більше про PrEP читайте у спецпроєкті: http://prep.theukrainians.org