logo
XS
SM
MD
LG
(0352) 23-63-82
м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1

Як обрати правильну маску: поради лікаря

Як обрати правильну маску: поради лікаря

-Захисні маски лікарі радять носити, якщо під час карантину ви перебуваєте у великих скупченнях людей, або самімаєте ознаки вірусних захворювань.
-Проте на вулицях чимало людей у масках різних за формою, кольором та ціною.
-Як обрати маску, яка справді зможе вас захистити і при тому зробити її стильним доповненням образу, читайте у матеріалі.

Які існують види масок

Про те, яка маска найкраще захищає від вірусів розповіла заступник директора КНП "Тернопільський обласний центр громадського здоров'я" Тернопільської обласної ради Марія Павельєва.

-Якщо йдеться про захист людини, то цілком достатньо буде звичайної хірургічної маски, - каже Марія Павельєва. - Не забувайте, що маски не потрібно носити здоровим людям на вулиці. Проте варто одягнути маску, якщо доводиться перебувати в місцях скупчення людей: у чергах, в транспорті, в певних установах.

Потрібно пам'ятати, що звичайні маски можна носити впродовж двох-трьох годин. Одягати та знімати маски траба правильно. Необхідно не забувати про правильну утилізацію та обов'язкове миття рук.

За словами пані Павельєвої, найкращої для медичних працівників будуть фільтрувальні півмаски. Тому, що вони мають змінні протиаерозольні фільтри, які працюють за рахунок очищення повітря.

- Враховуючи те, що зараз великий попит на маски і їх доволі важко знайти, люди самі шиють марлеві маски із чотирьох шарів марлі, - продовжує експертка. - Якщо ви у такій масці перебуваєте небагато часу на вулиці, перед повторним використанням її можна попрасувати. Це потрібно робити кожних дві-три години. Під дією високих температур більше 60-ти градусів збудник не активується.

Якщо говорити про маски респіраторного типу, то їх перевага і в тому, що вони мають форму анатомічної будови обличчя людини. Пам'ятайте, що маска має закривати і ніс і рот. Проте, постійно на вулиці носити маску потреби немає.

Маски респіраторного типу із фільтрами є досить дороговартісними. Проте, їх варто купити якщо хтось із ваших родичів захворів і ви доглядаєте його.

- Сьогодні маска - це не панацея, - каже пані Павельєва. - Часто бачимо, що люди одягають завжди їх, коли виходять з дому, але необхідно пам'ятати, що головна рекомендація лікарів - постійно залишатися вдома. Та без потреби не виходити взагалі.

Детальніше:
https://te.20minut.ua/…/yak-obrati-pravilnu-i-originalnu-ma…