logo
XS
SM
MD
LG
(0352) 23-63-82
м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1

Кожне самогубство - це трагедія

Кожне самогубство - це трагедія. Хоча дані часто і занижують, за оцінками, близько 800 000 людей позбавляють себе життя щороку. У двадцять разів більше людей можуть спробувати.

Тривожно, що підлітки та молодь найвразливіші. 

Самогубства серед молоді становлять майже третину всіх самогубств у світі, а самогубство є другою провідною причиною смерті у віковій групі від 15 до 29 років.  І не дивно, адже наша молодь стикається з серйозними проблемами, такими як бідність, міграція, війна та насильство, нестабільна атмосфера в сім'ї, знущання та проблеми з психічним здоров’ям, включаючи депресію та зловживання наркотичними речовинами.

Суїцидальна поведінка є складною. Дослідження та дані свідчать, що жодна окрема причина чи стрес не можуть пояснити акт самогубства. Основа профілактики - розуміти, що ставить людину під загрозу. Експерти називають це багатоаспектністю - взаємодією біологічних, психологічних, соціальних, екологічних та культурних факторів. Наприклад, громада, в якій живе людина, наявність в ній підтримки, а також стигматизація даного питання, релігійні та правові фактори.

Стосунки людини з родиною, друзями та іншими людьми,а також психологічні та когнітивні функції відіграють важливу роль. Виявлення та обмеження доступу до засобів самогубства також є ключовим фактором для запобігання, наприклад, обмеження доступу до пестицидів та вогнепальної зброї або бар'єри в метро та на мостах.

Важливо зазначити, що більшість людей, які чинять акт самогубства, не знають наперед, що хочуть померти - самогубство може бути імпульсивним, у відповідь на сильні стресори. 

З обізнаністю проблеми, відданістю боротьбі з нею та спільними діями ми можемо врятувати багато життів. Разом.

"Хто може піти на самогубство?":www.facebook.com/TOCenterHZ/posts/407511803237462?__tn__=K-R
"Як допомогти?":www.facebook.com/TOCenterHZ/posts/408072513181391