logo
XS
SM
MD
LG
(0352) 23-63-82
м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1

Обмежувальні заходи особливо необхідні під час Великодніх і травневих свят — Наталія Харченко

Обмежувальні заходи особливо необхідні під час Великодніх і травневих свят — Наталія Харченко

Ми запитали у завідувачки відділенням КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» Тернопільської обласної ради – Наталії Харченко про обмежувальні заходи під час Великодніх і травневих свят. 

 Наталія Харченко: У нас попереду два великих релігійних свята – Вербна неділя та Великдень, коли люди традиційно збираються родинами, приїжджають зі своїх домівок до рідної батьківської хати. Це може бути причиною піку захворюваності на COVID-19, симптоми якої здебільшого з’являються через 5-6 днів після контакту. Отже, враховуючи, що Великдень в християн східного обряду 19 квітня, то можна очікувати підвищення захворюваності в період з 24 по 30 квітня. Потім йдуть травневі свята, коли люди можуть виїжджати, це може спровокувати другий пік епідемії. Саме тому посилення обмежень у ці дні може вплинути на кількість захворілих і стан епідемії загалом.

Закликаю всіх приєднатися до державного проєкту «Великдень вдома», адже це дозволить мінімізувати кількість вірян у церквах і зберегти здоров’я та життя. Оскільки всі богослужіння будуть транслюватися на всеукраїнських та на тернопільських телерадіоканалах, то всі ми зможемо відсвяткувати великі християнські свята разом - онлайн.

- Що ж робити тим, хто не може відмовитися від традиційного відвідування храму Божого у час Великодніх свят ?

 В першу чергу не забувати, що вірус не береться з повітря. Він передається після тісного контакту людей на відстані до 1,5 метри. Саме тому, перше про що ми маємо пам’ятати – про дистанцію. Також, обов’язково не забувайте про засоби індивідуального захисту – маски, респіратори, дезінфікуючі засоби. Слідкуйте за тим, щоб у храмі не перебувало більше чим 10 прихожан.

- Наталіє Миколаївно, в Україні є традиція впорядкування могил та відвідування кладовищ після весняних свят. Як ви радите себе убезпечити під час поминальних днів від коронавірусної інфекції ?

 Кладовища можна класифікувати, як громадські місця. Тож варто дотримуватися всіх правил безпеки. А саме, обмежити кількість людей, що заходить на кладовище одночасно, дотримуватися дистанції, використовувати засоби індивідуального захисту, дезінфікувати руки до і після відвідування, а також не вживати їжі та алкогольних напоїв. По-перше, це підвищує ризик зараження, по-друге алкоголь є додатковим фактором ризику, адже він знижує здатність до критичного мислення.