logo
XS
SM
MD
LG
(0352) 23-63-82
м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1

НАШ ДОСВІД ДОНОРСТВА: "Разом веселіше. Якщо хвилюєтесь та боїтесь іти самі, можете взяти когось за компанію" - Наталія Харченко - завідувачка відділенням інформаційно-комунікаційної роботи Тернопільського ЦГЗ

До Міжнародного дня донора крові, ми захотіли поділитись з вами нашим досвідом донорства. Мотивацією, думками та переживаннями.

Сьогодні ділиться Наталія Харченко - завідувачка відділенням інформаційно-комунікаційної роботи Тернопільського центру громадського здоров’я

 "В минулому часто здавала кров. Колись це було нормою. В інституті ми збирались групою та йшли разом на здачу. Фізично ледь добирала по показниках - була низькою на зріст та занадто худою. Але командний дух перемагав та я йшла зі всіма.

В пункті здачі крові тоді працювала подруга моєї мами, до якої та дзвонила та просила не брати в мене кров, бо я "зелене". Нічого з цього не виходило - мій напір перемагав. Все приходило нормально. Можливо мені було потрібно більше часу для відновлення, але обходилось без трагедій.

Зараз здавати кров не можу, бо находжусь в одній з категорій людей, яким це заборонено. Але зі свого досвіду можу сказати, що "разом веселіше". Якщо хвилюєтесь та боїтесь іти самі, можете взяти когось за компанію. Так ви зможете підтримати та підбадьорити один одного."

Саме добровільна та регулярна пожертва крові від донорів рятує мільйони життів щороку. В Україні кількість донорів зменшується у зв’язку із пандемією. Тому пропонуємо долучитись до флешмобу оголошеного Центр громадського здоров’я України.

Взяти участь просто:

-Із 10-го до 19-го червня включно станьте донором крові.

-Зробіть фото, на якому видно, що ви здаєте кров. Опублікуйте його на своїй сторінці у Facebook із хештегом #яДонор або #яДонорка

-На час дії конкурсу зробіть свою сторінку відкритою для усіх користувачів Facebook.

 Де можна здати кров в Тернопільській області: https://bit.ly/3h6BsCe

 Хто може бути донором: https://bit.ly/2MMMQp4

 Як підготуватися до здавання крові тут: https://donor.ua/pages/2275і тут: https://donor.ua/pages/6

#phcte_donor