logo
XS
SM
MD
LG
(0352) 23-63-82
м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1

ФОТОСТАРІННЯ. ЯК ЗАПОБІГТИ

Кожного разу, коли ви виходите на вулицю без захисту від сонця або використовуєте солярій, ультрафіолетове (УФ) випромінювання пошкоджує вашу шкіру. З часом ця шкода накопичується, і ви можете помітити зміни на шкірі, завдяки яким ви виглядатимете старшими за свій вік.

Ці зміни включатимуть:

- різні пігментовані плями, такі як веснянки, вікові плями та нерівномірний колір шкіри;
- телеангіектазії на носі, щоках і шиї (розширення дрібних кровоносних судин);
- загальна втрата тонусу шкіри у місцях, що піддаються впливу сонця;
- при регулярному перебуванні на сонці протягом декількох років зморшки навколо очей і рота збільшуються в кількості і стають глибокими складками; зморшки на лобі видно, навіть коли не хмуришся;
- можуть з’являтися червоні, шорсткі лускаті плями, які називаються актинічними (пов’язаними із сонцем) кератозами; вони можуть бути передраковими утвореннями та потребувати лікування.

Медичним терміном цих змін є "фотостаріння". Також можна почути термін "передчасне старіння".

Як я можу запобігти фотостарінню ?

- Захищайте шкіру якнайкраще під час перебування на дворі, особливо між 11:00 та 15:00 годинами, коли сонячні ультрафіолетові промені найсильніші.
- Шукайте тіні, коли це можливо, у тому числі від дерев, покриттів, що утворюють тінь, будівель тощо.
- Носіть одяг, який закриває якомога більше шкіри, і капелюх з широкими полями.
- Сонцезахисний крем слід носити щодня, а не лише в періоди значного впливу сонця.
- Носіть сонцезахисний крем широкого спектра (мінімум SPF 30), який захищає від УФВ та УФА. Повторно застосовуйте після плавання або сильних навантажень.
- Застосовуйте сонцезахисний крем рясно, щоб отримати бажаний ефект. Особливо добре захищайте обличчя, вуха, шию і руки. Ці ділянки піддаються найбільшому впливу, і в першу чергу зазнають шкоди від сонця. Жінки повинні включати відкриту верхню частину грудної клітки. Губи також дуже схильні до старіння.
- Використовуйте косметичні засоби, такі як зволожуючий крем, основу під макіяж, помаду, крем для рук та лосьйон для тіла, що містять SPF 30. Їх слід використовувати додатково до сонцезахисного крему широкого спектру дії.
- Наносьте бальзам для губ SPF 30.
- Уникайте засмаги в приміщенні.

 Джерело Canadian Dermatology Association

#phcte_skin