logo
XS
SM
MD
LG
(0352) 23-63-82
м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1

8 вересня - Всесвітній день фізичної терапії. Цьогорічна кампанія зосереджена навколо реабілітації після COVID-19

Вправи - важлива складова процесу відновлення після COVID-19. Зверніться до фізичного терапевта, щоб він підібрав вам активність, яка допоможе:

- покращити фізичний стан
- зменшити задишку
- збільшити м'язову силу
- покращити рівновагу та координацію
- покращити мислення
- зменшити стрес та покращити настрій
- збільшити впевненість в собі
- збільшити запас енергії

Намагайтесь рухатись якомога більше, щоб відновити свої сили та допомогти в цьому легеням. Не забувайте слідкувати за своїм прогресом.

Хоча важливо давати собі відпочивати, фізичні терапевти рекомендують регулярно виконувати коротенькі вправи. Це буде кращим, ніж лише декілька тривалих сеансів. Приклади вправ:

- сісти-встати
- крокування на місці
- піднімання по сходах або сходинці
- піша хода
- ставання на п'ятки
- ставання на носки
- стояння на одній нозі
- віджимання від стіни

якщо вам при цьому погано, відчувається сильна втома чи важка задишка, припиніть виконання вправ і поспілкуєтесь з вашим фізичним терапевтом.

 Післявірусний синдром стомлюваності – підвищена втома, яка формується після перенесеної вірусної інфекції, не зникає після відпочинку і сну та призводить до значного зниження розумової і фізичної працездатності (12-15%). До 10 % людей можуть мати даний синдром після COVID-19. Реабілітація людей з післявірусним синдромом вимагає різного підходу. Поговоріть з фізичним терапевтом чи лікарем, щоб сформувати власний індивідуальний план відновлення сил та здоров'я.

 Джерело: world.physio

#phcte_covid19