logo
XS
SM
MD
LG
(0352) 23-63-82
м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1

Як захистити свою шкіру від сонця

 

Щонайперше влітку з 10 до 16 години відмовтеся від прогулянок на вулиці. Сонце дуже активне й агресивне, особливо в цю пору дня ультрафіолетовий індекс найвищий - це найбільш небезпечний час для перебування на сонці.

Також уникайте прогулянок коли на вулиці вітряно і хмарно. Ультрафіолетові промені знайдуть  вас і через хмари і через скло. Вітер має властивості охолоджувати шкіру і ви можете не помітити, як отримаєте сонячні опіки.

Тому влітку важливо використовувати сонцезахисний засіб  незалежно від того, відпочиваєте ви на природі чи знаходитесь у місті на розпеченому асфальті, пересуваєтесь із роботи додому, або ж вирішили піти з дітьми чи внуками покататись на катері по нашому чудовому озері.​

Як обрати сонцезахисний засіб (SPF)?


Існує два типи сонцезахисних факторів:

  • фізичні, їх не багато (діоксид титану, оксид цинку) SPF залишаються на поверхні шкіри і відображають сонячні промені; такі креми як правило мають SPF захист 15-25
  • хімічні (авобензон, октіноксат, оксибензон) SPF поглинаються шкірою, а потім поглинають ультрафіолет, перетворюють його в тепло і випускають тепло назовні, ці креми мають захист від 15 до 50

Вище SPF 50 немає, якщо на кремі є цифра 70 або 100, швидше за все це говорить і про інші фактори захисту, наприклад, захист  шкіри в мегаполісі.

Тепер розберемося які коли краще.
Фізичні
фактори захисту від сонця легко змиваються водою, витираються серветкою, але не викликають алергічних реакцій, оскільки не проникають в шкіру.
Хімічні SPF можуть викликати алергічні реакції, але вони забезпечують більш надійний захист в умовах, наприклад, спітніння, занять спортом або під час перебування у воді.

Використовуйте комфортний засіб  орієнтуючись  на його  текстуру, як засіб лягає на шкіру. Зараз багато засобів у формі крему, спрею, лосьйону, гелю - це дуже зручно, особливо якщо ви багато часу проводите на вулиці.

Обирайте засоби на основі фізичних фільтрів, особливо якщо ви відпочиваєте на природі й довго перебуваєте на вулиці. Такий засіб має містити оксид цинку та діоксид титану.

Використовуйте засіб на основі хімічних фільтрів, якщо ви живете в місті, займаєтесь спортом, доїжджаєте до роботи велосипедом чи скутером, знаходитесь на пляжі. 

На пакуванні шукайте позначку «захист широкого спектру» - це буде захист від сонячних променів типу А і В.

Мінімальний рівень SPF - 30: влітку обирайте SPF 50, взимку можна 30.

 

Як використовувати сонцезахисний засіб?

 

Наносіть за півгодини до виходу на вулицю - так шкіра вбере всі захисні речовини.
Не економте на кількості - для обличчя та шиї потрібна  одна чайна ложка.
Оновлюйте захист кожні дві години, особливо якщо ви багато перебуваєте на вулиці, активно пітнієте чи купаєтесь.

Піклуйтесь про себе і своїх близьких і нехай літо принесе вам лише задоволення і здоров’я.

 

 

 

 

Текст підготувала

лікарка-методистка 

Тернопільського обласного

центру громадського здоров'я

Зот Галина