logo
XS
SM
MD
LG
(0352) 23-63-82
м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1

ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВЫД КЛІЩІВ

Кліщ може переносити збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань, які потрапляють у наш організм під час присмоктування.
Підчепити кліща можна на будь-якому газоні й траві, найімовірніше в лісі, парку чи сквері. А тому вирушаючи на прогулянку варто подбати про захист.
Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. На місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується в розмірах.
Що робити, якщо ви виявили на тілі кліща
- Не тиснути;
- Не виривати;
- Не заливати олією або спиртом;
- Звернутися у травмпункт, де вам допоможуть витягнути кліща і проконсультують щодо подальших дій;
- Якщо поблизу немає лікаря, акуратно викрутити кліща обертальними рухами пінцетом або через марлю;
- Продезінфікувати місце укусу;
- Віднести кліща в лабораторію;
- Здати кров на антитіла;
- За потреби пройти імунотерапію.
Не всі кліщі переносять збудників небезпечних захворювань, однак їхні укуси можуть загрожувати людині близько 150 недугами, найпоширеніші з яких кліщовий енцефаліт й бореліоз (хвороба Лайма).
- Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової й серцево-судинної системи, і навіть до інвалідності.
- Кліщовий вірусний енцефаліт починається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну. При цьому захворюванні переважно уражається центральна нервова система, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках — до летальних наслідків.
!! Заразитися можна не лише під час кровоссання кліща, але також якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.
Протягом трьох тижнів після укусу кліща спостерігайте за своїм станом: щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи почервоніння на шкірі, яке продовжує збільшуватися, — негайно зверніться до лікаря.
Докладніше на сайті #ЦГЗ: https://bit.ly/3t0W0BK