logo
XS
SM
MD
LG
(0352) 23-63-82
м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1

Здоровий зір - здорові ви: 6 корисних порад для очей

Чим ви старші, тим більшим стає ризик захворювання очей. Хороша новина полягає в тому, що цьому можна запобігти. Більшість з речей, які ви робите, щоб підтримувати ваше тіло здоровим, будуть корисними і для вашого зору. Про це можна думати так: здоров'я моїх очей - моє здоров'я.

 

 

6 порад для здорового зору

  1. Додайте більше руху до свого дня. Фізична активність знизить ризик виникнення захворювань, що можуть нашкодити вашому зору, наприклад, діабету 2-го типу та гіпертонії. Як бонус це допоможе вам почувати себе краще. Вибирайте заняття, які вам подобаються та запам’ятайте: все, від чого серце б'ється швидше, враховується!
  2. Ваша сім’я розповість все… про історію хвороб очей. Деякі захворювання очей, такі як глаукома та вікова макулодистрофія*, можуть протікати в сім'ях. Хоча це й не найбільш захоплююча тема для розмов, історія хвороб вашої сім’ї може допомогти кожному залишатися здоровим. Запитайте своїх родичів, чи знають вони про проблеми з очима у вашій родині. Не забудьте переповісти цю історію офтальмологу до якого ходите, щоб знати, чи потрібно вживати заходів для зниження ризику. 
  3. Харчуватись на здоров'я. Здорове харчування допоможе запобігти деяким захворюванням, що можуть нашкодити вашому зору, наприклад, діабету 2-го типу або гіпертонії. Їжте темну листяну зелень, таку як шпинат та капуста, що містять багато антиоксидантів, лютеїну та зеаксантину, які допомагають запобігти макулодистрофії та катаракті. Також обирайте рибу з високим вмістом жирних кислот омега-3, таких як палтус, лосось та тунець.
  4. Слідкуйте за хронічними станами здоров’я, такими як діабет та гіпертонія, які можуть збільшити ризик деяких очних захворювань, таких як глаукома. Якщо у вас діабет або високий кров’яний тиск, дізнайтесь у свого лікаря про заходи, які ви можете вжити для зниження ризику втрати зору.
  5. Якщо ви палите, то це шкідливо майже для кожної частини вашого тіла, включаючи очі! Правильно - відмова від цієї шкідливої звички допоможе знизити ризик розвитку очних захворювань. Кинути палити важко, але це можливо - варто скласти план відмови та звернутись за допомогою.
  6. Дайте своїм очам відпочити: довготривале сидіння перед монітором може їх перевтомити. Дотримуйтесь правила 20-20-20: кожні 20 хвилин, дивіться на щось за 20 кроків від себе, протягом 20-ти секунд.

 

Зробіть похід до офтальмолога одним із рутинних обстежень 

Лікар може порадити, як часто вам потрібен розширений огляд очей. Розширений огляд очей - це єдиний спосіб помітити захворювання на ранніх стадіях, коли їх легше лікувати і до того, як вони приведуть до втрати зору. 

Якщо вам потрібна допомога у пошуку офтальмолога, якому ви можете довіряти, спершу попросіть своїх друзів та родичів про пораду. Також можна проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем.

*Макулодистрофія - загальна назва для групи захворювань, при яких уражається сітківка ока і порушується центральний зір.

 

Джерело CDC