logo
XS
SM
MD
LG
(0352) 23-63-82
м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1

Вакцина, що робиться в перші 24 години життя

Вакцинація від гепатиту В робиться малюку в перші 24 години життя. Центр громадського здоров’я України наголошує: важливо, щоби батьки були готові до цього й не відмовлялися від щеплення!

Друга доза вводиться у 2 місяці, третя — у півроку.

У немовлят до року існує 90% вірогідності, що гепатит В стане хронічним. Приблизно у 30–50% дітей, інфікованих у віці від 1 до 6 років, розвивається хронічний гепатит В.
Гепатит В — це небезпечна для життя інфекція печінки, яку спричиняє вірус гепатиту В. Вірус передається через контакт із кров’ю або іншими рідинами організму інфікованої людини.
 
Його можливі наслідки — хронічна хвороба печінки та ризик смерті від цирозу та раку печінки.
Хронічний гепатит В — невиліковний, а завдяки вакцинації його можна попередити. Захист зберігається щонайменше 20 років, а в деяких випадках — протягом усього життя.
 
Вакцину проти гепатиту B було введено до програми імунізації дітей в Україні лише з 2001 року. Тому, якщо ви народилися до 2001 року, зверніться до свого лікаря та проконсультуйтеся щодо отримання вакцини!
 
Також можна вакцинуватися від гепатиту А. Ця вакцина не включена до Календаря щеплень, тож її варто придбати за власний кошт. Дітям її можна вводити з 12 місяців життя з інтервалом між дозами 6–12 місяців. За такою ж схемою можуть вакцинуватися й дорослі.
Будь-яке захворювання краще попередити, а не лікувати. Дайте вашій дитині можливість здорового та довгого життя.