logo
XS
SM
MD
LG
(0352) 23-63-82
м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1

Завтра день шахів в Україні

Завтра день шахів в Україні, тому ми вирішили нагадати вам, що це не лише безсмертна класика настільних ігор, а й тренажер для вашого мозку та стабілізатор вашого психічного самопочуття. Сподіваємось, що надихнемо вас згадати чи вивчити правила гри, та сісти сьогодні вечором пограти після роботи у колі сім'ї або з друзями (ну, або з вашим комп'ютером). А якщо у вас є діти, можливо, ви захочете навчити цій грі і їх. 

Якщо вам просто потрібно було нагадати, то ось посилання на сайт, де можна і пограти і навчитись шахам: https://www.chess.com/uk ,а якщо таки потрібно переконати, то ось розгорнутий текст:

То чим же корисна гра в шахи?

Тренує ваші навички вирішування проблем

Ваше вміння вирішувати проблеми можна тренувати як мускул: чим більше ви тренуєте його, тим більш "прокачаним" воно стає (а точніше: шахи покращують якість нейронної комунікації у вашому мозку, чим збільшують швидкість передачі інформації). Тому так, сидячи за столом і граючи в шахи, ви робите зарядку, тільки для вашого мозку. І не дивно, адже шахи - це гра яка побудована на вирішуванні все складніших проблем і пазлів.

- Підтримує здоров'я вашого мозку

Регулярні "вправи" для мозку у вигляді ігор, над якими треба посидіти та подумати, можуть запобігти дегенеративним хворобам, таким як деменція та Альцгеймер, "пустити коріння". Також було помічено, що у пацієнтів з шизофренією покращується самопочуття та зменшуються симптоми, якщо вони щоденно грають в шахи. Лише одна гра в день збільшує їх можливість сфокусуватись, планувати та мислити логічно.

Допомагає зосередитися та підтримувати концентрацію

Відомо, що гра в шахи може тривати годинами. І в цей довгий період ви повинні залишатись зосередженими, щоб не прогледіти чогось та не поплатитись за свою помилку. А деколи, навпаки, годинник цокає і вам потрібно прийняти рішення негайно.  Матчі які граються з шаховими годинниками можуть бути одними з найбільш напружених для вашого розуму, та з великими перевагами для нього — вміння сконцентруватись над поставленим завданням, не відволікаючись на інші речі, пригодиться в буденному житті.

Сприяє поліпшенню пам'яті

Затяті гравці в шахи знають: в цій грі потрібно багато запам'ятовувати, особливо коли ви вперше починаєте вчитись грати в неї. Вам потрібно запам'ятати не лише правила гри та рухи фігур по дошці, а й хоча б декілька найбільш поширених дебютів, мітельшпілів, пасток та ендшпілів (а також сленг). Ви повинні будете бути в змозі використати їх в грі та вміти побачити, коли їх використовують проти вас, що потребує високого рівня запам'ятовування. А також потрібно пам'ятати, що краще працює проти кожного з цих стилів гри! Але не переживайте, для початківців достатньо і звичайної щоденної гри для тренування.

Живить креативність

Гру в шахи не бачать як одне з найбільш творчих занять, але насправді вона вимагає багатого творчого мислення.Творче мислення — це вміння вирішувати проблеми, і ми вже знаємо, що шахи в більші мірі побудовані саме на цьому. Регулярна гра в шахи дасть вашому мозку все нові та нові творчі рішення для проблем і їх реалізації унікальними способами.

Робить вас кращим читачем

Шахи залучають до роботи одразу дві півкулі вашого мозку одночасно, і чим більше вони двоє працюють разом, тим швидше ви можете робити щось на кшталт вирішування проблем у шахах, або розуміння, що ви бачите на сторінці, коли читаєте. І читання і гра в шахи вимагають залучення двох півкуль мозку одночасно, і чим більше ви практикуєте це вміння, тим кращим воно стає.

Змінює структуру мозку

Поки що ми розповідали про абстрактні переваги гри в шахи — про вміння та їх покращення. Але це не єдині її переваги, гра в шахи може змінити структуру вашого мозку двома способами: по-перше, сприяючи росту нових дендритів, по-друге, стимулюючи швидший розвиток префронтальної кори.
 Дендрити - це структура, схожа на гілки дерев, всередині вашого мозку, яка передає сигнали від нервових клітин навколо неї до нейронів, з якими сполучена. Вони діють як антени, які поглинають сигнали, що надходять з різних частин мозку, і направляють їх туди, куди їм потрібно йти. Наявність більшої кількості дендритів може реально допомогти вам обробити більше інформації, яку мозок отримує від ваших органів чуття, тобто ви помічаєте більше і стаєте більш спостережливими з плином часу.
Префронтальна кора відповідає за планування, передбачення і прийняття рішень. Це фактично одна з останніх ділянок мозку яка повністю розвивається у людей, часто вона і до початку 20-ти років не цілком завершена, але регулярна гра в шахи допоможе їй в цьому.

Після всього перерахованого, стає зрозуміло що гра в шахи стала класикою не просто через те, що була легкою для вивчення та складною для освоєння, але також і через те, що була однією з тих рідкісних ігор, які кардинально змінювали своїх гравців.Вона може зробити нас розумнішими, зберегти наш мозок здоровим, розвинути творчість, поліпшити нашу пам'ять, навички вирішення проблем і зосередження, а в деяких випадках навіть змінює основну структуру нашого мозку! Тому стає зрозуміло, що гра в шахи — більше ніж просто гра. Сподіваємось, що надихнули вас спробувати пограти в неї та перевірити це, тому нагадуємо посилання: https://www.chess.com/uk
____________________________________________________________
Джерело: https://www.chess-site.com/articles/chess-mental-benefits/
Фото: https://www.freepik.com/…/knight-chess-piece-pattern_410059…

#деньшахів #гравшахи #шахматисти #настільніігри #розвагидлясімї#заняттянавечір #здоровятернопіль #тоцгз