logo
XS
SM
MD
LG
(0352) 23-63-82
м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1

Громадське здоров’я - це ....

— це колективна відповідальність за здоров'я нашого суспільства. Спільні дії для його профілактики, підтримки та покращення. 

Система громадського здоров'я полягає у вивченні та розробці медичних та соціальних пропозицій, які спрямовані на підвищення якості та тривалості життя населення. Класичні приклади – вакцинація, боротьба з тютюном, програми із заохочення до здорового способу життя, тощо. Як приклад, це Рамкова конвенція Всесвітньої організації охорони здоров'я з боротьби проти тютюну.  Україна підписала цю Конвенцію, що зобов'язало нас вжити заходів з обмеження куріння у громадських місцях та підвищення цін на тютюнові вироби (хоч останнє просувається не дуже активно).

Як там із громадським здоров'ям у нашій країні на сьогоднішній день

Не дуже добре. Наша країна перша в Європі за кількістю ВІЛ-позитивних, в нас досі не вирішена проблема туберкульозу. Ми – країна, де сталася ядерна катастрофа. Більше 8% українських земель під сміттєзвалиськом. Низку індустріальних районів України можна сміливо назвати зонами екологічного лиха, але там і досі живуть люди, які часто помирають дуже рано, не доживаючи навіть до пенсійного віку. Враховуючи вищезгадані фактори, ми маємо негайно впроваджувати ефективну систему профілактичної медицини. Час і нам, як і всім іншим розвинутим країнам, взяти на себе відповідальність за наше з вами здоров'я. 

 Є п'ять основних складових у яких, нам потрібно досягнути успіху:

- Здоровий спосіб життя. Нам про нього інформувати та заохочувати, вам (і нам, звичайно) його дотримуватись. Ну, а державним структурам забезпечити умови. Тож тут важлива міжсекторальна співпраця.

- Профілактика захворювань. Краще попередити, ніж лікувати.

- Співпраця громадян, держави та неурядових організацій. Тут окремо потрібно зазначити, що у складі неурядових організацій працює чимало експертів, які часто виконують свою роботу на волонтерських засадах. Нам варто перейти на здорову мотиваційну систему та оплачувати цю вкрай важливу роботу.

- Доступна та якісна медицина. Тут без зайвих пояснень.

- Контроль, моніторинг та оцінка медичних послуг.

А ви хто такі

У межах виконання зобов'язань, що стосуються Угоди про Асоціацію з ЄС, в Україні був створений Центр громадського здоров'я (ЦГЗ). ☝️ Такі центри вже давно функціонують у США та країнах Європи, і основною їх (нашою) місією є контроль над інфекційними та неінфекційними хворобами, пропаганда здорового способу життя, підвищення тривалості та якості життя.

Ми, як регіональний ЦГЗ Тернопільської області, намагатимемось виконати та перевиконати всі обов'язки покладені на нас та сподіваємось на плідну співпрацю з нашою громадою та організаціями, що захочуть допомогти нам у виконанні нашої місії. 

 

Тож раді познайомитись і за роботу.